Gdzie da się zorganizować domową siłownię, jaki sprzęt do niej kupić

Share

Kluby fitness i siłownie to doskonałe miejsce na to, aby regularnie pilnować swojej formy. Lecz zdarzają się osoby, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą takich miejsc odwiedzać, a mimo wszystko będzie im zależeć na tym aby coś ćwiczyć. Dla nich idealną opcją będzie siłownia domowa, którą można skompletować bez wielkich pieniędzy. Rzecz jasna dużo zależeć będzie od tego, jakiego i ile sprzętu ktoś będzie chciał zakupić.

Jeśli ktoś może dysponować obszerniejszym pomieszczeniem i jeszcze większym kontem w banku, to przeznaczenie trzydziestu tysięcy złotych na nowoczesne maszyny nie stanowi problemu. Ale na małą siłkę, w której kompleksowo się już da rozwijać swoje miejsce, na pewno wystarczy półtora tysiąca.

Podstawową sprawą, o jakiej trzeba pomyśleć, będzie wygospodarowanie dedykowanego miejsca. Żeby siłownia domowa mogła spełniać swoje zadania, nie trzeba wcale na nią przeznaczać osobnych pomieszczeń. Starczy wydzielić jakąś część jednego z pokojów, gdzie można będzie ustawić ławeczkę czy poręcze, a po skończeniu ćwiczeń wszystko pochować.

Wspomniana już ławeczka to podstawowe wyposażenie wszystkich siłowni, z dużą sztangą i hantlami umożliwi ćwiczenie większości partii mięśniowych. Warto też zamontować drążek. Drążki do podciągania oferowane są w rozmaitych wersjach, można je przykręcać w ościeżnicy, na ścianie lub suficie, a też zapewniają dobry rozwój mięśni. Jeśli ktoś dysponuje miejscem, to ciekawą opcją są też wielofunkcyjne maszyny, ale w ich przypadku liczyć się należy z wyższymi kosztami.

You may also like...