Gdzie wybrać się na urlop z dzieckiem?

Share

Sporo ludzi, co roku spędza urlopy nad polskim morzem. Mamy do wyboru tutaj wiele miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaproponowania. Wiele osób zwiedza Gdańsk gdyż prócz plaży może również zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednak, jeśli ktoś wypatruje wypoczynku, to powinien wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym w wielu przypadkach odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie także wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to też idealne miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się także port jachtowy, a również dwie latarnie morskie. Inną atrakcyjną miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo krajoznawcza miejscowość, w której wynajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, dużo ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal znajduje się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia oraz Kamienia Pomorskiego. Należałoby, w takim razie wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednak, żeby dowiedzieć się znacznie więcej na temat Bon turystyczny 2022 nad morzem. Urzekają swoim pięknem wiele osób, wobec tego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy wędrowców. Kolosalna ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż należałoby tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk i Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Wolno wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem lub ewentualnie promem. W miejscowości mieści się również dużo stadnin konnych, tras rowerowych i spacerowych.

Rzecz jasna na Mazurach znajdziemy również liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa również rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, później biegnie przez wiele jezior oraz uchodzi do jeziora Bełdany. Wybitnie interesująca turystycznie jest gmina Piecki. Znajdziemy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach i Nowym Moście. Tutejsze lasy są również pierwszorzędnym miejscem do grzybobrania. Ogromną atrakcją Mazur jest też szlak rzeki Dajny.

You may also like...