Huśtawka do ogrodu – na jakie rzeczy należy zwracać uwagę podczas wybierania

Share

Czy jest coś bardziej przyjemnego, niż delikatne bujanie się w leniwy, niedzielny wieczór? Przykładowo z dobrą książką w ręce i jakimś pysznym smakołykiem? A przecież każdy posiadacz ogrodu może spełnić swoje marzenie, montując jedną z huśtawek. Huśtawka ogrodowa jest świetnym pomysłem na wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a jednocześnie zapewnienie sobie miejsca do wypoczynku i relaksu. Czy będzie to huśtawka zrobiona z drewna, czy ze stalowym stelażem – zawsze przed kupnem należy zwrócić uwagę na parę bardzo ważnych rzeczy.

Przede wszystkim należy wielkości huśtawki dobrać do powierzchni ogrodu. Jeżeli z miejscem jest kiepsko, to chyba należy sobie podarować kilkuosobowe modele. Stelaż huśtawki ogrodowej w takich przypadkach może mieć nawet ponad dwa metry na długość, a trzeba go jeszcze do tego ustawić na jakimś twardym podłożu. Kolejną niezwykle ważną kwestią jest dopilnowanie bezpieczeństwa. A w zasadzie można rzec że najważniejszą, bowiem przy jakimś zdarzeniu może się komuś stać coś groźnego.

Tak więc bezwzględnie przed zakupem należy zobaczyć, jak duży huśtawka do ogrodu ma maksymalny udźwig. Dobrze żeby on był co najmniej kilkanaście procent większy od wagi korzystających ze sprzętu osób, ale jeśli zapas będzie wyższy, to znacznie lepiej. Warto też przyglądnąć się jakości wykonania, bo opisy wytwórców nie zawsze będą się pokrywać z rzeczywistością. Jeśli zauważy się cieniutkie linki czy łańcuchy, albo kiepskie sprężyny z tulejami, to trzeba się dobrze zastanowić nad zakupem takiego modelu.

You may also like...