Potrzeby psów – rozrywka oraz dzienne życie

Share

Jeżeli w stworzonym przez nas domu zamieszkuje szczeniak, już od pierwszych miesięcy jego życia musimy zastanowić się nad jego zgodnym wychowaniem. Jest to ważne przede wszystkim, skutkiem tego, iż już pierwsze miesiące życia każdego psa mają kolosalne znaczenie w jego rozwoju oraz wychowaniu. Jeżeli nasza opieka wobec czworonoga będzie zgodna, ekspresowo zauważymy w jego zachowaniu pozytywne cechy.

Jeżeli chcemy wychować pieska od wieku szczenięcego, musimy pamiętać, aby wziąć go do domu dopiero, gdy skończy siódmy tydzień życia, ponieważ do tego czasu potrzebuje troskliwej opieki matki. Jeśli wybieramy dla siebie czworonoga z hodowli powinniśmy nie zapominać o wypełnieniu jego metryki, ponieważ w ten sposób naszego pieska będziemy mogli zarejestrować w Związku Kynologicznym. Jeżeli wybieramy czworonoga z hodowli musimy pamiętać także o książeczce zdrowia pieska, w jakiej to w przyszłości zapisane pozostaną szczepienia, czy też uskutecznione odrobaczenia.

Kiedy już wybrany przez nas piesek znajdzie się w naszym mieszkaniu musimy przygotować dla niego miejsce, w jakim będzie mógł odpocząć oraz pobawić się. Rzecz jasna musimy schować przedmioty rodzaju sklep dla psa online, jakie dotychczas leżały na niższych półkach, ponieważ pies mógłby zaintrygować się niemi a tym samym pogryźć je. Kiedy tak właściwie inaugurujemy wychowanie pieska, bacznie musimy obserwować jego wszystkie zachowania? W przypadku, kiedy zacznie on gryźć przedmioty, dywan czy także meble zareagujmy i spokojnie wyjmijmy je mu z pyska.

Mamy prawo zakupić także dla psa specjalne zabawki, najlepiej twarde, bo pies będzie mógł ostrzyć na nich zęby. Istnieje kilka zasad, do których należałoby się zastosować, by wychowanie naszego czworonoga przebiegało w sposób rozkoszny oraz bezkonfliktowy. W głównej mierze nie karcimy go za to, że zdarzy mu się załatwić swoje potrzeby w mieszkaniu. Jeśli go ukarzemy może on pomyśleć, iż kara jest za to, iż załatwia się on najzwyczajniej w świecie w opisującej nas obecności. To sprawi, że pies w trakcie załatwiania się będzie na przykład chował się za meblami. Należałoby również chwalić psa i nagradzać, kiedy załatwi swoją potrzebę na dworze.

You may also like...