Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Share

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic wykonywana jest wówczas, gdy po konsultacji lekarskiej specjalista uzna, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie rozmowy wzięte pod uwagę są wyznaczniki do jakich zaliczają się: rodzaj problemu, pozostałe schorzenia pacjenta, przyjmowane leki, przebyte wcześniej hospitalizacje i zabiegi operacyjne, urazy z przeszłości. W czasie konsultacji odbywa się także ocena siły mięśniowej pacjenta i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław oferuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywrócić sprawność w zakresie narządu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywracania kompletnej sprawności po kontuzji, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź zmniejszenia odczuwania dolegliwości w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Niezależnie od tego, z czym będzie zmagać się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma za zadanie przywrócić rolę narządu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla każdego pacjenta.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny wzmacnia słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, jak i poprawia ogólną sprawność. W Sports Medic może także odbyć się rehabilitacja chorych po zabiegach, bazująca na na stosowaniu się do zaleceń lekarzy i wracaniu do standardowego trybu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przebytych kontuzjach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Dodatkowo, choroby w tej placówce poddawane leczeniu są też z zastosowaniem iPRF w chorobach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych czy kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

You may also like...